سیستم تشخیص مواد منفجره

سامانه تشخیص مواد منفجره - دستگاه مواد منفجره یاب

سامانه تشخیص مواد منفجره

سامانه بازرسی تشخیص مواد منفجره یک سیستم بررسی و تشخیص است که جهت بازرسی افراد، وسایل نقلیه‌ی سبک و سنگین در ورودی اماکن بسیار حساس از لحاظ حفاظت در برابر عملیات های خرابکارانه استفاده شده و علاوه بر اینکه دستگاه مواد منفجره یاب است، قابلیت تشخیص انواع سلاح گرم و فلزات را تا دقت 1 گرم دارد. این سیستم بدون اتکا به اشعه های مضر برای افراد کار کرده و از لحاظ اصول حفاظتی فردی و بهداشت فردی دارای بالاترین پارامتر‌های حفاظتی می باشد.

این سیستم در 3 مدل نفر رو، خودرو سواری و کانتینری تولید می‌شود که در مدل نفر رو امکان تولید حفاظت ضد آب برای محیط های خارجی نیز وجود دارد.

با توجه به وضعیت جهان امروز و وجود تروریسم و رفتارهای جنگ طلبانه و عملیات های خرابکارانه در جای تا جای جهان و حتی کشورهای پیشرفته و به خصوص فعالیت شدید گروهک های معاند در جمهوری اسلامی ایران و حتی رفتارهای مجرمانه مانند سرقت از بانک ها و طلافروشی ها و صرافی ها که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، هر روز رو به افزایش می‌باشد، استفاده از تجهیزاتی که به ایجاد امنیت در یک جامعه کمک می‌کند امری الزامی است. یکی از این تجهیزات که می‌تواند کمک شایانی به این مهم بکند، سیستم های تشخیص انواع مواد منفجره و سلاح گرم بوده که کاربردهای بسیاری در زمینه های امنیتی و حتی در دیگر زمینه ها خواهد داشت.

سیستم تشخیص مواد منفجره وظیفه کشف و شناسایی انواع سلاح و مهمات را در هر نوع وسیله نقلیه و یا بسته و محموله ای را دارد، سامانه تشخیص مواد منفجره والعصر به صورت صفر و یک عمل کرده و وجود و یا عدم وجود انواع مواد منفجره و یا سلاح گرم را اطلاع می‌دهد.

سامانه تشخیص مواد منفجره و سلاح گرم والعصر، هیچگونه نمونه داخلی و خارجی نداشته و انحصار تکنولوژی ساخت آن تنها در دست شرکت حافظان حریم سپاهان می‌باشد.

سیستم تشخیص مواد منفجره قادر است انواع مواد منفجره مانند TNT، باروت، سمتکس، پینتریت، آمونیوم نیترات، آنفو، هیکسوژن، نیتروگیلیسیرین، نیترواستارچ، پروکسید استون، سی 4، نیترات اوره، فولمینات جیوه، فولمینات نقره، سرب استیفنات، آزید سرب، آمونیوم پر کلرات، آر دی ایکس را به هر مقداری که باشد، تشخیص دهد.

دستگاه شناسایی مواد منفجره و انواع سلاح گرم حافظان حریم سپاهان به صورت صفر و یک عمل کرده و می تواند کاشف هر نوع سلاح گرم و مهمات بوده وجود آن را به اپراتور اطلاع دهد. دقت این سیستم بسیار بالا بوده و در حد میلی گرم می‌باشد.

سیستم تشخیص مواد منفجره والعصر این قابلیت را دارد که بلافاصله پس از تشخیص هر نوع ماده غیر مجاز و یا سلاح گرم، راهبند های امنیتی نصب شده توسط این شرکت در آن محل را فعال نموده، به درب ضد انفجار و ضد گلوله فرمان داده و سایر علائم و سیستم های اعلام و بازدارنده را فعال سازد که بدین وسیله اجازه هرگونه عملیات خرابکارانه از مجرمین گرفته خواهد شد.

از دیگر اقدامات واکنشی در برابر تشخیص مواد انفجاری می‌توان به عملکرد سریع راهبند های امنیتی اشاره کرد؛ این راهبند ها دارای بالاترین استاندارد های امنیتی هستند و از هرگونه ورود غیرمجاز جلوگیری می‌کنند.

سیستم تشخیص مواد منفجره در 3 مدل تولید شده که قابل عرضه می‌باشند:

تشخیص مواد منفجره نفر رو

قیمت: 2 میلیارد و 300 میلیون تومان

تشخیص مواد منفجره سواری

قیمت: 4 میلیارد و 100 میلیون تومان

تشخیص مواد منفجره کانتینری

قیمت: 5 میلیارد و 250 میلیون تومان

سیستم های کاشف سلاح گرم و مهمات از لحاظ عملکرد هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و فقط از لحاظ ابعاد تولید شده با یکدیگر متفاوتند. این سیستم بر خلاف سیستم های بازرسی ایکس ری، بدون اشعه های مضر کار کرده و هیچ گونه آسیبی را برای هیچ موجود زنده ای به همراه ندارد،این سیستم بسیار حساس بوده و بر خلاف سیستم های ایکس ری نیازی به تحلیل نرم افزاری و یا تشخیص اپراتور نخواهد داشت، یکی از مشکلات دیگر سیستم های ایکس ری، هزینه بسیار بالای این سیستم ها و فضای بسیار زیاد جهت جانمایی بود که سامانه والعصر هیچ کدام از این مشکلات را ندارد، فضای بسیار محدود و هزینه فوق العاده مناسب نسبت به سیستم های ایکس ری در سامانه والعصر باعث شده تا امکان نصب در هر مکان و فضایی را ممکن سازد.

از سامانه تشخیص مواد منفجره و سلاح گرم والعصر می‌توان در وزارت خانه ها، سفارت خانه ها، پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، نیروگاه ها، مراکز هسته ای، مراکز امنیتی خاص، سازمان ها و نهادهای حساس کشور که عملیات گروه های معاند در آنها بازتاب رسانه ای شدیدی را در پی خواهد داشت و مراکز نظامی و انتظامی کشور، صرافی ها، طلافروشی ها از جمله فضایایی هستند که می‌توان از این سامانه  و سلاح گرم در آنها استفاده کرد.

مشخصات فنی