راهبند امنیتی ضد انتحاری با حفاری عمیق

آیا تا به حال تصور کرده‌اید که سرمایه گذاری چند میلیارد تومانی شما در یک چشم برهم‌زدن از بین برود؟ حملات انتحاری و تروریستی یکی از مواردی است که موجب این اتفاق ناگوار می‌شود.
دولت‌ها و شرکت‌های خصوصی میلیارد‌ها تومان در ساخت تاسیسات مختلف از جمله مراکز داده، ساختمان های تجاری، تاسیسات زیرساختی، ادارات دولتی، میدان‌ها و خطوط انتقال نفت و گاز، مراکز تصفیه آب و نیروگاه‌ها سرمایه گذاری می‌کنند. با این حال، بدون در نظر گرفتن موارد امنیتی می‌تواند در چند ثانیه از بین برود و جان افراد زیادی را به خطر بیندازد.
اما چگونه می‌توان از این حوادث پیشگیری کرد؟
مسدود کننده‌های امنیتی جاده از جمله راهبند های ضد انتحاری می‌توانند در پیشگیری و کاهش بسیار زیاد آسیب‌ها و تلفات این حملات بسیار راه‌گشا باشند.

چرا راهبند های ضد انتحاری؟

با افزایش حملات تروریستی در سراسر جهان، نیاز به امنیت هر روز افزایش یافته است. خودرو حامل مواد منفجره می‌تواند چندین تن وزن داشته باشد و اگر این وسیله نقلیه در ابتدای مسیر ورودی متوقف نشود، می‌تواند در عرض چند دقیقه یا حتی چند ثانیه همه چیز را به خاکستر تبدیل کند.
مسدود کننده های ضد انتحاری جاده می‌توانند وسایل نقلیه حامل مواد منفجره را در ورودی مجموعه متوقف کنند تا نتوانند به راحتی وارد محوطه شوند. راهبند ضد انتحاری به طور خاص برای متوقف کردن کامیون‌های سنگینی که با سرعت بالا حرکت می‌کنند طراحی شده‌.
اگر یک خودرو غیرمجاز سعی کند به زور وارد محوطه شود، با راه بند ضد انتحاری امنیتی برخورد می‌کند این مسدود کننده امنیتی جاده انرژی حاصل از ضربه برخورد کامیون را جذب کرده و به زمین منتقل می‌کند.
از این رو، هم مجموعه و هم افراد حاضر در محوطه از حمله مرگبار نجات می‌یابند.

راهبد امنیتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

راهبند ضد انتحاری چیست؟

راهبند ضد انتحاری که به عنوان مسدود کننده امنیتی مسیر نیز شناخته می‌شوند عمدتا از سه قسمت تشکیل شده‌اند.

مانع فولادی

قطعه فولادی راهبند امنیتی ضد تروریستی در وسط جاده برای جلوگیری از دسترسی خودروهای غیرمجاز نصب شده است. قسمت فولادی این مسدود کننده مسیر، وظیفه توقف خودروها را بر عهده دارد. این قسمت معمولا با شبرنگ های زرد و رنگ های بازتاب کننده نور برای دید آسان رنگ می‌شود.

سیستم انتقال قدرت

قسمت انتقال قدرت راهبند ضد انتحاری نیرویی را فراهم می‌کند که قسمت فولادی را به سمت بالا و پایین حرکت می‌دهد. این قسمت می‌تواند یک سیستم هیدرولیک، پنوماتیک یا الکترومکانیکی باشد.

سیستم فرمان و کنترل

سیستم مدار فرمان وظیفه کنترل و اتصال به سایر سیستم های کنترل تردد را دارد.
این سیستم اغلب از تابلو های PLC تشکیل شده‌اند.

چگونه می توان از راهبند های امنیتی استفاده کرد؟

راهبند ضد انتحاری را به روش های مختلف می‌توان کنترل کرد. ساده ترین روش، کنترل توسط نگهبان با استفاده از کلید دستی و ریموت کنترل است. وقتی وسیله نقلیه به دروازه ورود رسید، نگهبان خودرو را بررسی و از راننده خودرو سوال می‌کند؛ مدارک و شناسه همراه راننده را بررسی می‌کند.
هنگامی که راننده و وسیله نقلیه گواهی امنیتی دریافت کردند، نگهبان دکمه پایین را روی صفحه کلید کنترلی راهبند فشار می‌دهد و مانع فولادی پایین می‌رود. سپس چراغ راهنمایی سبز می‌شود و وسیله نقلیه وارد محوطه می‌شود.
به محض اینکه وسیله نقلیه از روی مانع عبور کرد، راهبند ضد انتحاری به طور خودکار شروع به حرکت به سمت بالا می‌کند و چراغ راهنمایی قرمز می‌شود. همچنین با فشار دادن دکمه بالا روی صفحه کلید می‌توان مانع را بلند و مسیر را مسدود کرد.

راه بند امنیتی

علاوه بر روش اصلی، راهبند ضد انتحاری را می‌توان با سیستم های کنترل دسترسی بیومتریک، تشخیص مواد منفجره و اعلام حریق، سیستم های پلاک خوان و تگ خوان و در کل سیستم های کنترل تردد ادغام کرد.
از سوی دیگر، راهبند های ضد تروریستی مجهز به پمپ های دستی هستند که می‌توان از آن برای راه اندازی در صورت قطع برق استفاده کرد.

چگونه یک راهبند امنیتی ضد انتحاری برای پروژه خود انتخاب کنیم؟

این دستگاه های امنیتی در اشکال و اندازه‌های مختلف بر اساس کاربرد و شرایط محیطی تولید می‌شوند.
عرض راهبند می‌تواند از 2 متر تا 8 متر متغیر باشد. انواع راهبند های ضد انتحاری را می توان به طور عمده به چهار گروه تقسیم کرد.

مدل تمام عمق

این مدل راهبند ها برای نصب به عمق بیش از 1 متر نیاز دارند. آن‌ها نسل اول راهبند های ضد انتحاری هستند.

مدل کم عمق

این مدل در مقایسه با نوع اول به عمق کمتری نیاز دارند. از این رو، در پروژه هایی که محدودیت عمق کمتر از 50 سانتی متر وجود دارد، اولویت اول هستند.

نصب سطحی

این راهبند های ضد انتحاری عمدتا در مکان هایی استفاده می‌شود که سطح نصب بتنی یا حداکثر تا 30 سانتی متر زمین را می‌توان خاکبرداری کرد.

تایر کیلر - راهبند ضد انتحاری نیزه ای

مدل سیار

راهبند امنیتی سیار که به عنوان مسدود کننده های متحرک نیز شناخته می شوند، این مدل بهترین راه حل برای کنترل عبور و مرور مکان هایی هستند که نیاز به بسته شدن موقت جاده دارند. برای نمونه پروژه های حساسی که چند ماه فعال است و سپس به مکان دیگری منتقل می‌شود.
به طور کلی بسته به شرایط محیطی مسیر عبوری و استراتژی خود، می توانید راهبند ضد انتحاری امنیتی را از بین مدل های بالا انتخاب کنید. اما اگر به مشاوره بیشتر در مورد انتخاب بهترین مدل این سیستم های امنیتی دارید می توانید مستقیما با مشاوران آگسا تماس بگیرید.

چگونه راهبند ضد انتحاری را نصب کنیم؟

نصب راهبند های ضد انتحاری با توجه به مدل آن می‌تواند متفاوت باشد.
با این وجود، شرکت آگسا دیتیل های فنی آماده و طراحی کرده که راهنمای تیم نصب است. اگر قبل، حین یا بعد از نصب راهبند همچنان به پشتیبانی فنی اضافی نیاز است، می‌توانید از طریق راه های ارتباطی اعلام شده در سایت با تیم پشتیبانی مهندسی آگسا ارتباط بگیرید.
این تیم سال‌ها تجربه در طراحی، ساخت و نصب سیستم های کنترل تردد را دارد و درصورت نیاز در دسترس است.

آیا مسدود کننده های جاده ارزش هزینه کردن را دارند؟

خریداری راهبند ضد انتحاری می‌تواند چند صد میلیون تومان هزینه داشته باشد. با این حال، امنیت تضمین شده توسط سیستم های امنیتی کنترل تردد بسیار ارزشمند است. پیشگیری از حوادث یک سرمایه گذاری مطمئن است اما همچنان تصمیم‌گیری در این مورد برعهده مدیران یک مجموعه است.
با نصب راهبند های ضد انتحاری می‌توانید از تاسیساتی که میلیارد‌ها تومان ارزش دارند محافظت کرد و مهم‌تر از آن جان افرادی که در این تأسیسات کار یا زندگی می‌کنند را نجات دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه