راهبند بازویی ، راهبند اتوماتیک ، راهبند پاکینگ ، گیت خودرو ، پارگینگ بند

راهبند هیدرولیک، همانطوری که از نام این سیستم پیداست به سیستم های راهبندی که قوای محرکه یا مبنای حرکت انها توسط حرکت روغن هیدرولیک تامین می شود را راهبند هیدرولیک می نامند.

قطعات راهبند هیدرولیک

در سیستم های راهبند هیدرولیک از یک الکتروموتور و یک پمپ روغن جهت به حرکت درآوردن روغن داخل مخزن راهبند، درون اتصالات یا مسیرهای از پیش تعیین شده جهت راه اندازی یا حرکت بوم راهبند استفاده می شود.

که انتخاب این دو قطعه بسیار حائز اهمیت بوده و الزاما باید از کالاهای با کیفیت استفاده گردد.

وظیفه تعیین مسیر حرکت روغن بر عهده یک شیر اتوماتیک بوده که به وسیله برق دار شدن بوبین آن مسیر مورد نظر را جهت حرکت روغن باز می نماید.

قطعه با اهمیت دیگری که در ساخت راهبند های هیدرولیک و یا هر سیستم دیگری از آن استفاده می کنیم.

جک هیدرولیک بوده که ساخت این جک با متریال با کیفیت، باعث طول عمر بسیار بالای دستگاه خواهد شد.

به دلیل توانایی راهبند های هیدرولیک در کارکرد بدون وقفه انتظار میرود تمامی سیستم های تولیدی داخلی نیز بتوانند از عهده این مهم برآیند که این اتفاق نمی افتد مگر با استفاده از متریال با کیفیت و نقشه تولید ایده آل برای تولید سیستم راهبند هیدرولیک.

شرکت حافظان حریم سپاهان با 13 سال سابقه تولید راهبند های هیدرولیک،امروز اقدام به تولید 4 مدل راهبند هیدرولیک جهت استفاده در مناطق و شرایط گوناگون نموده است که به نوبه خود بسیار با کیفیت بوده و حتی در برخی موارد یارای رقابت با سیستم های راهبند فک ایتالیا را نیز دارد.

در راهبند های هیدرولیک مدار فرمان وظیفه انطباق و همگام سازی تمامی قطعات را بر عهده داشته و به دلیل ایجاد فشار بالا در مبادی ورودی و خروجی روغن و قطعات حساس هیدرولیک اگز این مدار وطیفه خود را به درستی انجام ندهد به سرعت این سازه هیدرولیک را دچار مشکل خواهد کرد.

مزیت ها

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، یکی از مزایای استفاده از راهبند هیدرولیک قابلیت کارکرد مداوم و بدون توقف این سیستم می باشد.

از دیگر مزایای استفاده از این سیستم قابلیت تنظیم سرعت حرکت بوم در سیستم های استاندارد به تفکیک در بالا رفتن و پایین آمد می باشد.

قابلیت نصب بازوهای بلند تر از 6 و حتی تا 14 متر یکی دیگر از مزایای استفاده از راهبند های بازویی الکتروهیدرولیک می باشد.

برند های مطرح راهبند الکتروهیدرولیک

فک ایتالیا،فادینی،سه آ و جنیوس تعدادی از برندهای مطرح تولید راهبند الکتروهیدرولیک در اروپا هستند که قبل از وضع تحریم ها و بحث ممنوعیت واردات،سهم بسیار بالایی در تامین کالای مورد نیاز کشور را بر عهده داشتند.

خوشبختانه با وضع تحریم ها و ممنوعیت واردات کالاهای غیرضروری و فرمان حضرت ایت الله العظمی خامنه ای به تمامی ادارات و مسئولین سازمان ها،مبنی بر تهیه کالای داخلی،برند های داخلی هم دیده شدند.

امروز می توان گفت به میزان 95 درصد پروژه های کشور با کالاهای تولید داخل تجهیز می گردند.

برند های راهبند هیدرولیک اوژن ساخت کارخانجات حافظان حریم سپاهان که تنها تولید کننده انبوه سیستم های کنترل تردد در کشور می باشد،برند آریاز و برند محک از دیگر تولید کننده ها در کشور هستند.

قیمت راهبند هیدرولیک

اصولا به دلیل استفاده از قطعات بیشتر و گران قیمت تر به خاطر ماهیت کاری راهبند هیدرولیک،این دستگاه نسبت به نمونه مشابه الکترومکانیک از قیمت بالاتری برخوردار است.

اما قیمت سیستم های وارداتی به دلیل بازارسازی داخلی و وجود تقاضا از سمت شرکت های نفتی به یکباره معادل 4 برابر افزایش قیمت دلار،افزایش پیدا کرد.

اما سیستم های تولید داخل با کیفیت مانند برند راهبند هیدرولیک اوژن افزایش قیمت انچنانی نداشته و با کیفیت فوق العاده اماده تهیه می باشند.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه